FŐ SZOLGÁLTATÁSUNK TAPASZTALT, LELKIISMERETES ÉS HOZZÁÉRTŐ SZEMÉLYZET BIZTOSÍTÁSA A RENDEZVÉNYIPAR SZÁMÁRA
FINA ÚSZÓ VB
Helyszín: Budapest
Dátum: 2017.07.14–30.
A Nemzetközi Úszószövetség (hivatalos francia nevén: Fédération internationale de natation, rövidítve: FINA) a Nemzetközi Olimpiai Bizottság által elismert sportszövetség. 1908-ban alakult meg Londonban, Belgium, Dánia, Finnország, Franciaország, Magyarország, Nagy-Britannia, Németország és Svédország kezdeményezésére annak érdekében, hogy egységesítse az úszás szabályait, és nemzetközi fórumot biztosítson versenyek szervezésére. Székhelye Lausanne-ban (Svájc) van. Jelenleg 207 nemzeti szövetség a tagja.
A FINA feladata:
- egységes szabályokat alkosson medencében, vagy nyílt vízen szervezett úszószámok, valamint műugrás, óriás toronyugrás, szinkronúszás és vízilabda területén;
- olimpiai játékokat és egyéb nemzetközi versenyeket szervezzen és azokat népszerűsítse;
- biztosítsa az újonnan felállított rekordok ellenőrzését, nyilvántartását és naprakész nyomon követhetőségét;
- előmozdítsa a vizes sportok népszerűsítését és fejlesztését a világ minden pontján;
- ösztönözze a vízi sportokhoz köthető létesítményekkel kapcsolatos fejlesztéseket és beruházásokat;
- elvégezzen minden olyan tevékenységet, ami a sport előmozdítása érdekében kívánatos lehet.
A FINE által szervezett versenyek:
- Úszás: gyorsúszás, hátúszás, mellúszás, pillangóúszás, vegyesúszás, váltók, vegyes váltók
- Műugrás: 1 és 3 m műugrás, 10m toronyugrás, 3 és 10m szinkronugrás, vegyes és csapatversenyek
- Óriás toronyugrás: férfiak (27m magasságból), hölgyek (20 m magasságból)
- Vízilabda: férfi és női szakág
- Szinkronúszás: egyéni, páros, vegyes páros, csapat és szabad kombináció
- Nyílt vízi úszás: 5km, 10km, 25km, csapatversenyek
A világbajnokság magyarországi szervezése
ÉRDEKESSÉG
Kabalafigurák nevének „története”.
A világbajnokság kabalafiguráinak megtervezésére a Bp2017 Nonprofit Kft először nyílt pályázatot írt ki. A pályázóknak több szempontot is figyelembe kellett venniük, mint például a „kommunikációs stratégiához, arculathoz, merchandising célokhoz, nemzetközi elvárásokhoz, sportprezentációkhoz való illeszkedést, a kivitelezhetőséget és megvarrhatóságot”, továbbá alapvető szempont volt, hogy „magyar vonatkozású, vízhez kötődő, könnyen azonosítható, kedvelt állat- vagy növényfaj képezze a koncepció alapját”. 2 pályázat kiírása után végül kilenc pályázat közül választották ki a győztest, Tatai Tibor grafikai munkáit. Ezek a figurák két vízililiomot (fehér tündérrózsát) ábrázolnak: ezt a növényfajt világszerte ismerik és Magyarországon is őshonos. A két kabalafigura neve Water Lilly és Water Willy lett. Utóbbi név miatt a szervezőbizottság néhány órán belül rengeteg kritikát kapott, mivel többen arra hivatkoztak, hogy a „Willy” név az angol szlengben gyakran „fütyit” jelent, illetve a Google internetes kereső segítségével a Water Willy névre keresve egy szexuális segédeszközre találhattak rá az érdeklődők. Végül a Bp2017 Nonprofit Kft bejelentette, hogy a kabalafigurák neveit Water Lilire és Water Lalira változtatta.